Akcesoria

Pierścieniowy regulator ciągu - standard

Regulator ciągu

Głównym zadaniem pierścieniowego regulatora ciągu jest wspomaganie i regulacja ciągu kominowego, ale może on również przyczynić się do zmniejszenia szybkości spalania paliwa (węgla, drewna) w piecu lub kominku. W przypadku, gdy ciąg jest zbyt duży, możemy go zmniejszyć, obniżając położenie talerzyka nasady (jednocześnie zmniejszamy jej przekrój).

Rotowent dragon na podstawie kwadratowej

Rotowent

Urządzenie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Instalowany na wylotach przewodów kominowych o działaniu grawitacyjnym: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Bez względu na kierunek, siłe i rodzaj wiatru wylot kołpaka nasady ustawia się po przeciwnej stronie do kierunku wiatru. Nasada ze względu na unikalny kształt i budowę charakteryzuje się znakomitymi parametrami wydajnościowymi. Układ łozyskowania umieszczony poza czaszą nasady eliminuje problem zbyt wysokiej temperatury spalin i konsekwencji w postaci blokowania układu obrotowego.

Turbowent tulipan - wersja standard

Tulipan

Urządzenie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Instalowany na wylotach przewodów kominowych o działaniu grawitacyjnym: wentylacyjnych i spalinowych w budynkach zamieszkania zbiorowego, indywidualnego oraz użyteczności publicznej. Bez względu na kierunek, siłe i rodzaj wiatru ( również poziomy: opadający lub wznoszący ) turbina nasady obraca się zawsze w tą samą stronę, wytwarzając podciśnienie w króćcu nasady, co w efekcie powoduje zwiększenie przepływu w przewodach oraz zabezpiecza przed ciągiem wstecznym.

Turbowent z kołnierzem

Tulipan

Urządzenie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Instalowany na wylotach przewodów wentylacji grawitacyjnej wywiewnej. Służy także do odprowadzania spalin przegrzanych (suchych) z urządzeń gazowych w budynkach zamieszkania indywidualnego, zbiorowego oraz użyteczności publicznej.

Turbowent hybrydowy na podstawie kwadratowej

Tulipan

Obrotowa nasada kominowa wykorzystująca siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego i wyposażona w silnik małej mocy do jego stabilizacji. Bez względu na kierunek, siłę i rodzaj wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w tą samą stronę. Montowana na wylotach kominowych, wentylacyjnych o działaniu grawitacyjnym. W przypadku zbyt małej siły wiatru turbina napędzana jest silnikiem i odpowiednio przy zbyt dużej sile wiatru jest hamowana.

Turbowent na podstawie kwadaratowej - standard

Tulipan

Obrotowa nasada kominowa. Urządzenie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Instalowany na wylotach przewodów wentylacji grawitacyjnej wywiewnej. Służy także do odprowadzania spalin przegrzanych (suchych) z urządzeń gazowych w budynkach zamieszkania indywidualnego, zbiorowego oraz użyteczności publicznej.

Turbowent na podstawie nastawnej

Tulipan

obrotowa nasada kominowa. Urządzenie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Instalowany na wylotach przewodów wentylacji grawitacyjnej wywiewnej. Służy także do odprowadzania spalin przegrzanych (suchych) z urządzeń gazowych w budynkach zamieszkania indywidualnego, zbiorowego oraz użyteczności publicznej.

Poczta elektroniczna
multiko@op.pl
Kontakt telefoniczny
+48 601 945 114
Wszystkie prawa zastrzeżone!
© P.U.H. "MULTIKO", Poznań 2008